چهارشنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۷, ۰۰:۰۱

اخبار

گزدرازی : آماده تعامل با تامین اجتماعی در راستای تسهیل امور بخش خصوصی هستیم

گزدرازی : آماده تعامل با تامین اجتماعی در راستای تسهیل امور بخش خصوصی هستیم
اتاق بوشهر در راستای انجام وظایف ذاتی خود و همچنین حمایت از فعالین اقتصادی، آمادگی خود را جهت انجام هر گونه همکاری با سازمان تامین اجتماعی اعلام می نماید

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی بندر بوشهر، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع،  معادن و کشاورزی بندر بوشهر در دیدار با رئیس جدید سازمان تامین اجتماعی ضمن تبریک انتصاب و آرزوی موفقیت برای ایشان گفت: این اتاق در راستای انجام وظایف ذاتی خود و همچنین حمایت از فعالین اقتصادی، آمادگی خود را جهت انجام هر گونه همکاری با سازمان تامین اجتماعی اعلام می نماید و امیدواریم در کنار هم بتوانیم، گام های موثری را برای تسهیل امور و رونق بخشی به بخش خصوصی برداریم.


مدیر کل تامین اجتماعی

وی در ادامه با اشاره به اهداف اتاق بازرگانی در حوزه ترویج فعالیت های آموزشی در حوزه های مختلف یادآور شد: در چند سال اخیر یکی از رویکرد های مهم اتاق بازرگانی، ترویج فعالیت های آموزشی در حوزه های مختلف بوده که در این زمینه چندین کارگاه آموزشی با موضوع فعالیت های  تامین اجتماع برگزار شده است.

 به بیان مسائل و مشکلات فعالین بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: براساس قانون جدید حسابرسی های 10 ساله تامین اجتماعی،    می بایست بصورت سالیانه انجام شود و انتظار می رود این مهم در تمام مناطق استان بوشهر ساری و جاری شود.

خورشید گزدرازی همچنین با اشاره به ضرورت فرد بودن ترکیب اعضای هیأت تامین اجتماعی افزود: زوج بودن ترکیب  اعضای هیات تامین اجتماعی از دیگر مشکلات فعالان اقتصادی است که می بایست برای صدور رأی منصفانه و بی طرفانه این ترکیب، به           تعداد فرد تبدیل شود.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با اشاره به موضوع معافیت سهم کارفرما تا سقف 5 نفر کارگر برای کارگاه های تولیدی تاکید کرد: یکی از مهمترین خواسته های بخش خصوصی و واحدهای تولیدی معافیت سهم کارفرما تا سقف 5 نفر کارگر برای کارگاه های تولیدی در  تمام فصول می باشد و انتظار می رود با توجه به اهمیت این موضوع برای واحدهای تولیدی، نسبت به اجرایی شدن آن اقدام لازم صورت گیرد.

گزدرازی همچنین با  اشاره به برگزاری جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بیان کرد: سال گذشته نیز یکی از نشست های شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر بصورت ویژه به موضوع تامین اجتماعی اختصاص یافت و مصوباتی نیز به دنبال داشت که امید است  به منظور رفاه حال فعالین بخش خصوصی و تسهیل امور، مصوبات اجرا شود.

دیگر عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی بوشهر به موضوع عدم دعوت از برخی نمایندگان معرفی شده توسط اتاق  در برخی از جلسات    هیأت ها  اشاره کرد و گفت: برخی از هیات های تامین اجتماعی در شهرستان های استان بوشهر بدون حضور نمایندگان اتاق بازرگانی برگزار می شود.

مختار قاسمی افزود: با توجه به فاقد اعتبار بودن نتیجه آرا چنین کمیته هایی که در نبود نماینده اتاق برگزار می شود، باید زمینه حضور نماینده اتاق در آنها فراهم شود.

شریف پور بوشهری دیگر عضو هیأت نمایندگان اتاق بوشهر به لزوم بررسی پرونده ها در جلسات کارشناسی اشاره کرد و گفت: متاسفانه ما در جلسات تجدید نظر، با حجم زیادی از پرونده ها مواجه هستیم چرا که اکثر پرونده ها بدون بررسی به کمیسیون تجدید نظر ارجاع داده می شوند و  لذا درخواست داریم، بررسی و نظارت بیشتری بر رو پرونده ها صورت گیرد و پس از آن به کمیسیون تجدید نظر ارجاع داده شود تا از حجم پرونده ها کاسته شود.

امیر شهریاری دیگر عضو هیأت رئیسه اتاق بوشهر نیز گفت: در شرایط کنونی کشور، بخش های دولتی و خصوصی باید برای خروج از شرایط رکود و رسیدن به رونق اقتصادی، از تمامی ظرفیت های خود استفاده کنند و در چنین فضایی وجود یک تعامل تنگاتنگ می تواند در رفع بسیاری از مشکلات حوزه اقتصادی راه گشا باشد.

در ادامه عبدالله شیرکوند  رئیس جدید سازمان تامین اجتماعی استان گفت: تامین اجتماعی از تمام ظرفیت های قانونی برای حمایت از کارفرمایان استفاده می کند و در این میان برخی از کارفرمایان به دلایلی از جمله مشکلات اقتصادی، موفق به پرداخت سهم خود نشده اند که در این راستا با رویکرد تعاملی، نشست هایی برای حل مشکل آنها برگزار می شود.

شیرکوند با بیان اینکه فضای هیأت های تشخیص مطالبات تامین اجتماعی منصفانه می باشد، تاکید کرد: هیات های تشخیص مطالبات تامین اجتماعی از فضای داوری منصفانه و همراه با رعایت عدالت برخوردار است که در چنین فضایی با توجه به استقلال نمایندگان تامین اجتماعی، دلیلی برای بالا بودن شمار نمایندگان تامین اجتماعی وجود ندارد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه تامین اجتماعی اکنون در تیپ 2 قرار داشته که با توجه به ظرفیت های آن ارتقاء آن به تیپ یک را در اولویت قرار داده ایم.
شیرکوند ادامه داد: برای ارتقا سطح اختیارات هیات های تجدید نظر اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر تلاش خواهیم کرد تا فعالان اقتصادی برای مبالغ بالا ناگزیر به حضور در پایتخت نباشند.
وی همچنین در ارتباط با موضوع معافیت سهم بیمه کارفرما برای واحدهای تولیدی تا تعداد 5 نفر گفت: از آنجا که موضوع معافیت سهم کارفرما از پرداخت بیمه برای واحدهای تولیدی تا سقف پنج نفر نیز  بعنوان یکی از خواسته های مهم فعالان اقتصادی می باشد، قطعاً از سوی سازمان بوشهر پیگیری می شود.


مدیر کل تامین اجتماعی
مدیر کل تامین اجتماعی
مدیر کل تامین اجتماعی

 

۸ آبان ۱۳۹۷ ۱۹:۱۸
تعداد کلیک: ۶۳
 • خدمات الکترونیک
 • درباره کارت بازرگانی
 • صدور گواهی مبداء
 • آماز صادرات و واردات
 • قوانین و مقررات
 • فرصتهای سرمایه گذاری 
 • آخرین اخبار اتاق
 • اخبار اقتصادی
 • مقالات
 • گفتگو
 • گزارش تصویری

new2  
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به اتاق بازرگانی صنایع و معادن بندر بوشهر می‌باشد.